29 та 30 квітня 2017 року у м. Харків пройшла Третя національна (не)конференція EdCamp Ukraine 2017. У заході взяли участь понад 650 вчителів зі всієї країни, які пройшли попередню реєстрацію і успішне інтерв'ю. У відкритті всеукраїнської (не)конференції взяли участь міністр освіти і науки України Лілія Гриневич і голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична.«Наша місія - бути світлом, висвітлювати дорогу для дітей, які прийшли до нас відкривати світ. Повинна змінюватися школа, повинні змінюватися ми. Я хочу, щоб ми з вами повели за собою тих, хто зневірився в змінах на краще. Я бажаю, щоб «EdCamp» дав вам натхнення, завзятість й щоб ви йшли вперед. Я впевнена - Новій школі бути з кращими вчителями», - зазначила Лілія Гриневич.

Акцентом Третьої Всеукраїнської (не)конференції стала реалізація концепції Нової української школи: два дні учасники прожили в Новій українській школі, досліджували дев'ять компонентів її формули і десять компетенцій. Вчителям запропонували відмовитися від звичного шаблону, за яким професійний розвиток можливий тільки в інститутах підвищення кваліфікації та післядипломної освіти.«Розвиток і професійне зростання педагога можуть відбуватися в різних формах і установах, вчителі, якщо хочуть, самі можуть розробляти програми, грунтуючись на здібностях учнів, на власному досвіді. Свобода і незалежність повинні стати найважливішими умовами роботи педагогів, а сама школа - підготовкою не до іспитів, а до життя», - зазначив натхненник руху «EdCamp» в Україні Олександр Елькін.

На учасників (не)конференції чекали сесії від національних і міжнародних експертів в галузі освіти. Педагоги і наукові експерти з різних куточків світу представляли свої незвичайні кейси в стилі TEDx і робили презентації під час сесій. Зокрема, на (не)конференції виступили дослідник Європейської організації з ядерних досліджень (CERN) Джованні Порчеллана і офіційний блогер «Microsoft» Марія Петреску. 24 координатори «EdCamp» поділилися досвідом проведення (не)конференцій в регіонах.

Також вчителі змогли відвідати відкриті уроки на основі збірного 9-го класу - учениць і учнів шкіл Станично-Луганського району. Обговорили можливості інклюзивної освіти, як повернути в школу педагогів-чоловіків, мова також йшла про професію майбутнього, про те, як педагогові не відставати від учнів у поглядах на світ і умінні користуватися технологіями, в тому, як пов'язані реформи освіти і децентралізацііи, які проходять в країні. Під час заходу працювали інтерактивні зони: LEGO-роботи, екструдер для переробки пластику, антидискримінаційне колесо та інше. Крім того, педагоги змогли взяти участь в освітніх квестах і благодійній акції з наповнення шкільних рюкзаків для особливих дітей з України та Польщі разом з міжнародним рухом Flying Bag.

Кiлькiсть переглядiв: 188

Коментарi